TR | EN

Çorlu Fabrikamız Artık BRC Sertifikalı

“Dunapack Dentaş Çorlu fabrikamız bağımsız bir denetim kuruluşu olan LRQA (Lloyd’s Register Quality Assurance) tarafından19-20 Eylül 2016 tarihleri arasında BRC/IoP Global Standard sertifikası için denetime tabi tutulmuştur. Denetimin başarıyla sonuçlandığını ve Çorlu fabrikamızın BRC/IoP standard (version 5) sertifikasını (Yüksek Hijyen-AA) almaya hak kazandığını duyurmaktan gurur duyuyoruz.

BRC/IoP Global Standard” nedir?

The British Retail Consortium (BRC), Institute of Packaging (IoP) ile birlikte uluslararası kabul görmüş bir ambalaj standardı olan “BRC/IoP Global Standard for Packaging and Packaging Materials”ı kurdu. BRC/IoP Global Standardı sektörün lider güvenlik ve kalite sertifikasyon programıdır.

Ambalaj ve ambalaj malzemeleri üretimi yapan her kurum bu standardın sertifikasını alarak nihai tüketiciye güvenli, hijyenik, işlevsel ve yasal ürünlerin üretimine olan bağlılıklarını kanıtlamış olur.

BRC/IoP Sertifikası; organizasyon, tehlike ve risk yönetimi sistemleri; teknik yönetim sistemleri; fabrika standartları, kirlilik kontrolü ve personel konularında standardın gereklerine uygunluğu ifade eder.

Standart; birincil, ikincil, üçüncül olmak üzere tüm düzeylerde; tüm imalatçılar tarafından, gıdadan tüketim ürünlerine kadar her türlü ürün için üretilmiş ambalaj malzemelerinde kullanılabilir.

Daha ayrıntılı bilgi için: www.brcglobalstandards.com/